İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans: Bobcat T40.180 SLP

Kompakt tasarımı ve yüksek görüş açısı ile dar çalışma alanlarının en iyi oyuncusu Bobcat T40.180 SLP, 4 ton kaldırma kapasitesi ve 18 metre yüksekliğe 2.5 ton paletli malzemeyi ulaştırması ve bir binanın altıncı katına malzeme verirken eşsiz bom kaydırma özelliği ile kendi sınıfında liderliğe gidiyor. Bobcat Telehandler Ürün ve Satış Müdürü Mustafa Çağa, kullanıcılarına benzersiz çözümler sunan T40.180 SLP modeliyle ilgili tüm detayları paylaştı.

Mustafa ÇAĞA – Bobcat Telehandler Ürün ve Satış Müdürü

HASEL güvencesiyle Türkiye pazarında yer alan Bobcat T40.180 SLP modeli, yeni tasarımı ve teknolojisi ile kullanıcıların ilgi odağı haline geldi. Bobcat’in T40.180 SLP teleskopik yükleyici modeli hakkında açıklamalarda bulunan Bobcat Telehandler Ürün ve Satış Müdürü Mustafa Çağa, makinenin inşaat, tarım ve endüstriyel uygulamalarda en zor zemin ve hava şartlarında, kendine has özellikleri ile erişimi zor yüksekliklere çözüm sunabileceğine değinerek, makinenin özellikleri ve kullanım detaylarına ilişkin önemli bilgiler verdi.

T40.180 SLP ile uzun süreli çalışma imkanı

Erişim mesafesiyle T40.180 SLP’nin binaların 6. katına taşınması gereken yükleri, rahat bir şekilde ulaştırabileceğini belirten Mustafa Çağa, “4 ton çalışma ağırlığı ve 18 metre yüksekliğe erişebilen bom yapısına sahip olan T40.180 SLP modelinde yakıt tasarrufu sağlayan modern bir motor bulunuyor. Makinedeki yeni nesil motor düşük devirde yüksek güç üretebiliyor. Bobcat T40.180 SLP kullanmaya başlayan müşterilerimiz,  hidrostatik şanzımanlı makine yürütülmez korkusundan uzaklaştılar, artık uzun sürecek çalışmaları sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Hidrostatik sistemin optimum performansı sunması için makine içerisinde soğutucu sistemler kullanılırken, yürüyüş motorları kapalı bir sistemde yer alıyor. Bobcat’in özel olarak dizayn ettiği bu sistem vasıtasıyla, birçok müşterimiz uzun süreli çalışmalar gerçekleştirebiliyor ve bu sayede bize olumlu geri dönüşler yapıyorlar. Ayrıca 100lt/dk dişli hidrolik pompa debisi kabin içerisindeki joystick üzerinden ayarlanabiliyor. Böylelikle çalışma hızınızı iş sürecinize göre kendiniz belirleyebiliyorsunuz ” sözlerini kaydetti.

4 kademeli zincirli bom sistemi

T40.180 SLP modelinin 4 kademeli zincirli bom sistemi olduğunu ifade eden Mustafa Çağa, bu pozisyonlama özelliğinin yanında, bomların aynı anda açılmasını sağlaması kullanım konforunu da artırdığını söyledi. Makinede operatörün görüş açısını engelleyecek hiçbir aksesuarın bulunmadığına dikkat çeken Çağa, kabinin oldukça ergonomik olduğunu belirtti.

3 tip yürüyüş modu

Teleskopik yükleyicide bulunan 100 litrelik dişli pompanın ve dengeleme sisteminin makine içinden kontrol edilebilmesini dikkat çeken Çağa, “Makinenin 100 beygirlik motor gücü, bom pozisyonlama sistemi, 3 tip yürüyüş modu, 5inç LCD ekran ve yeni nesil birçok özellik bulunuyor. Makinenin bir diğer özelliği olan stabilize ayakların lastik seviyesinde açılabilmesi oldukça önemli. Bu özellik sayesinde dar alanlarda yapılacak yükleme işlemini de kolaylaştırıyor ve güçlü stabilite sağlıyor.r Bu da operatörlerin işlerini hızlandırmak, verimli ve güvenli çalışmak için de olumlu bir özellik olarak karşımıza çıkıyor” açıklamalarını yaptı.

Çevreye duyarlı üretim, sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor

Daha az emisyon oranı ve daha az gürültü seviyesi imkanı sunan T40.180 SLP’nin benzerlerine oranla pek çok olumlu özelliğe sahip olduğundan söz eden Çağa, “Teleskopik yükleyicilerimizde Stage V motorlu getiriyoruz. Makinede Ad blue olmasından dolayı çekinceleri olan müşterilerimize teknik anlamda avantajlarını ve problem yaşamadan nasıl makinemizi uzun süre kullanabileceklerini anlatıyoruz. Standart olarak 3 yıl veya 3000 saat garanti sunuyoruz. Bakım aralıklarımız 500 saattir. Makinelerimizin özelliklerini seçmeden önce 150 üzerinde kullanıcı ile görüşmeler gerçekleştirdik. İşletmeye tasarruf, kullanıcıya güvenlik, konfor ve verimlilik sağlayacağını düşündüğümüz özellikleri makinede standart hale getirdik. Bobcat satın alan bir müşteri fabrikadan direkt makineyi teslim almış gibi oluyor, biz makine üzerinde hiçbir ekleme veya çıkarma işlemi yapmıyoruz.

İklim anlaşması gereği ülkemizde de Stage V motora geçiş başlanmıştır, dünyadaki çevre politikaları tarafında kullanılması gerekiyor. Satış sonrası ve yedek parça birimlerimiz, mühendislerimiz herhangi bir sorun durumunda bilgi ve tecrübesi ile hazırlar. Biz bu dünyayı emanet edeceğimiz çocuklar için hazırlıyor olmalıyız. Burada çevreci unsurları da düşünmemiz gerekiyor” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İŞİM, üyeleriyle olan bağını komiteleri ile güçlendiriyor

SONRAKİ HABER

“Hitachi, güç olarak bizi ileriye taşıyor”

BENZER HABERLER
Total
0
Share