İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Dynapac, Karyer-Tatmak güvencesiyle pazara yeni bir adım atıyor

Global iş makinesi sektörünün önemli oyuncularından biri olan Dynapac, Türkiye pazarındaki faaliyetlerine Karyer-Tatmak güvencesiyle yeniden başlıyor. Dynapac’ın ilk etapta dört yeni ürününü pazara sunacaklarını belirten Karyer-Tatmak Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Üyesi Merve Yerdelen, “71 yıllık pazar tecrübemiz ile 90 yıldır İsveç ve Almanya’da üretimine devam eden Dynapac’ı da Türkiye’de üst sıralara taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Fayat Group çatısında yer alan Bomag iş makinelerinin temsilciliğini 48 yıl boyunca başarıyla üstlenen Karyer-Tatmak, yeni anlaşmasıyla artık Bomag’ın yerine yine aynı grup çatısı altında bulunan Dynapac’ın Türkiye temsilciliğini üstlendi. Yeni anlaşmanın detaylarını ve şirket yapılanmasındaki değişiklikler hakkında bilgi veren Karyer-Tatmak Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Üyesi Merve Yerdelen, Dynapac’ı da Türkiye pazarında daha aktif bir konuma getireceklerini belirtiyor.

Merve YERDELEN – Karyer-Tatmak Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Üyesi

“Dynapac’ı Türkiye’de üst sıralara taşımayı hedefliyoruz”

Yerli ve milli olarak 1953 yılından bu yana 71 yılı aşkın süredir iş makinesi pazarında hizmet veren Karyer-Tatmak, 2008 yılında bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’de ilk defa beton pompası üretimini gerçekleştirdi. Sürekli kendini geliştiren firma Türkiye’nin ilk 500 firması içerisinde yer aldı. 2023 yılında şirket yapılanmasında önemli değişikliklere gittiklerine değinen Merve Yerdelen, “Firmamız yaptığı üretim kapasitesi ve cirosu ile Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer aldı. 1975 ten beri yol ekipmanlarında pazar lideri olan Bomag markasını başarı ile 48 yıldır temsil ediyordu. Geçmişten bugüne her zaman ileriye doğru adım atmaya devam ediyoruz. Artık Fayat grubuna ait Bomag markamızı, yeni evine uğurluyoruz ve kendilerine başarılar diliyoruz. Bu ayrılışın ardından yolumuzu yine Fayat grubuna ait Dynapac ile devam ediyoruz. 48 yıllık pazar tecrübemiz ile 90 yıldır İsveç ve Almanya’da üretimine devam eden Dynapac’ı da Türkiye’de üst sıralara taşımayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

İlk aşamada Türkiye pazarında 4 yeni model yer alacak

Dünyanın en büyük yol ekipmanı üreticilerinden biri olan Dynapac, sağlamlığı ve üretkenliğiyle sektörde çalışan firmaların tercihleri arasında yer alıyor. Dynapac’ın geniş ürün hattında, bir yol inşasında ihtiyaç duyulan hemen hemen tüm ekipmanların yer aldığını vurgulayan Merve Yerdelen, “1,6 tondan 4 tona kadar küçük tandem silindirler, 5 tondan 12,5 tona kadar tandem silindirler, en küçüğünden 25 tona kadar tek tamburlu silindirler, sayısız serici modeli, serici besleyiciler ve elle kumanda edilen hafif sıkıştırma ekipmanları müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Karyer-Tatmak olarak bu 2024 yılında Dynapac’ın 4 yeni modelini Türkiye pazarına sunacağız” dedi.

“Markamızı üst sıralara taşımayı hedefliyoruz”

Karyer-Tatmak eski markasını yeni evine uğurken yeni markası Dynapac ile yolculuğuna devam ediyor. Bu kapsamda 2023 yılında şirket yapılanmasında önemli değişikliklere gittiklerine değinen Merve Yerdelen, “1953 yılından bu yana ağır inşaat ve iş makinesi sektöründe aktif olarak faaliyet gösteren firmamız, 1975 ten beri yol ekipmanlarında pazar lideri olan Bomag markasını 48 yıldır başarı ile 48 yıldır temsil ediyordu. Fayat grubuna ait Bomag markamızı, yeni evine uğurluyoruz ve kendilerine başarılar diliyoruz. Bu ayrılışın ardından yolumuzu yine Fayat grubuna ait Dynapac ile devam ediyoruz. 38 yıllık Pazar tecrübemiz ile Dynapac markamızı üst sıralara taşımayı hedefliyoruz” sözleriyle markayı daha iyi bir konuma getireceklerini vurguladı.

Dynapac avantajlı özellikleriyle öne çıkıyor

Otoban, yol, hava alanı, baraj projeleri başta olmak üzere yol makinelerine ihtiyaç duyulan her alanda yer edinen Dynapac, kamu kuruluşları, belediyeler ve özel işletmeler tarafından tercih ediliyor. Dynapac’ın sektörde iyi bilinen bir konumda olmasına rağmen son birkaç yıldır Türkiye pazarında aktif bir konumda yer alamadığını belirten Merve Yerdelen, “Öncelikle markamızın yeniden pazara döndüğünü müşterilerimize haber vermek ile başlıyoruz. Sonrasında genç ve dinamik kadromuzla, sektörde zaten uzun yıllardır çalıştığımız ve hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimize Dynapac’ı yeniden anlatacak, ürünlerimizin muadillerinden daha avantajlı olan tüm özelliklerini sunacağız” sözlerini kaydetti.

“Yetkili servis ağımız ile müşterilerimize destek vereceğiz”

Sektörde uzun yıllar yer alan Karyer-Tatmak, satışta olduğu gibi satış sonrası hizmetlerde de müşterinin her daim yanında olunmasının farkında olarak çalışmalarına yön veriyor. Bu doğrultuda satış sonrası servis hizmetinin önemi değinen Yerdelen, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Uzun yıllardır sektörde olan bir firma olarak, iş makineleri söz konusu olduğunda müşterilerimiz için satış sonrası hizmetlerin önemini biliyoruz. Yedek parça konusunda bulunabilirlik ve doğru fiyat politikamıza aynen devam edeceğiz. Servis tarafında ise tecrübeli ekibimiz ve müşteri odaklı yaklaşımlarımızla, İstanbul Tuzla merkez servisimiz, Ankara Bölge servisimiz ve Tüm Türkiye’de 7 bölgedeki yetkili servis ağımız ile müşterilerimize destek vereceğiz.”

2023 yılında heyecan verici değişiklikler yaşandı

Karyer-Tatmak’ın sadece Dynapac özelinde değil, farklı marka temsilcilikleriyle de pazardaki konumunu daha da güçlendirdiğini kaydeden Yerdelen, “2023 bizim için verimli ve güzel başlangıçlarla dolu bir yıl oldu. Yıl içerisinde Çin’in en büyük firmalarından biri olan Sunward’ı da bünyemize kattık. Ekskavatör, mini yükleyici, forekazık ve kaya delici ürünlerimiz ile bu seneyi kapatıyor, 2024 yılına ürün gamımıza yenilerini ekleyerek giriş yapıyoruz. Yol Ekipmanları tarafında ise Dynapac ile yaptığımız birleşme, heyecan verici ve dinamik bir başlangıç oldu. Yeni markaları bünyemizde bulundurmaya devam edeceğiz. Tam 71 yıldır, hep buradayız, işimizin başındayız, sektöre hizmet vermeye devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

AYC İnşaat Maden Mühendisi Ülfet Başaran: “Kadınlar olarak biz de kendi içimizdeki cevheri çıkartmalıyız”

SONRAKİ HABER

HİDROMEK’in uluslararası tasarım ödülü sayısı 33’e yükseldi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share