İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İş makinesi tercihinde sizin kriteriniz nedir?

İş ve inşaat makineleri sektöründe yaşanan tüm gelişmeleri takip eden Makina Market, sosyal medya üzerinden “İş makinesi satın alınırken dikkat edilecek kriterlere” ilişkin bir anket düzenledi. Fiyat-performans, servis-SSH, güç-performans ve marka değeri-kalite” seçeneklerinin yer aldığı ankette katılımcıların yüzde 33’ünün oy verdiği ‘Fiyat-performans’ belirgin bir farkla ön plana çıktı.

İş makineleri satın alan veya almayı düşünen kişilerin alışveriş sırasında nelere dikkat ettiğini soran Makina Market, 4 seçenekli bir anket çalışması yaptı. “Fiyat-performans, servis-SSH, güç-performans ve marka değeri-kalite” seçeneklerinin yer aldığı anket, makine almak isteyen kişilerin önem sırasını belirledi.

Makina Market, sosyal medya platformları üzerinden okuyucularına “İş makinesi alırken en önemli faktör sizler için nedir?” sorusunu yöneltti. 4 ayrı seçeneğin yer aldığı ankette derginin takipçilerinden yüzde 33’ünün oy verdiği ‘Fiyat-performans’ belirgin bir farkla ön plana çıktı. Anketteki diğer seçeneklerden servis-SSH yüzde 29 oranla ikinci, marka değeri-kalite yüzde 20 oranla üçüncü ve son olarak güç-performans yüzde 18 oranla dördüncü sırada yer aldı.

Anket sonuçlarına bakıldığında, iş makinesi alacak olan kişilerin büyük çoğunluğunun hem ekonomik hem de kaliteli bir makine beklentisi olduğu görüldü. Ancak satın alma sürecinin yanı sıra ‘Servis-SSH’ sürecinin de oldukça önemli olduğunu gözler önüne seren ankette müşterilerin geleceği düşünerek alışveriş yaptığı görüldü. Marka değeri ve kalitenin makine alacak kişiler için pek de önemli olmadığının belirlendiği ankette güç-performans seçeneğinin son sırada yer alması dikkat çekti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

“Hitachi, güç olarak bizi ileriye taşıyor”

SONRAKİ HABER

Sert zeminde güç gösterisi: Liebherr LB 28-320

BENZER HABERLER
Total
0
Share