İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

JCB, mini ekskavatör ve damperli kamyonu tanıtıyor

JCB makine serisine eklenen iki yeni makineyi tanıttı. Tanıtılan mini ekskavatör, 2,5 tonluk olmasıyla birlikte tamamen çelik gövde kullanılarak sıfırdan yeniden tasarlanıyor. Yeni modeller 26 C-1 mini ekskavatör ve 3TE damperli kamyondan oluşuyor.

JCB makine serisine yeni eklenen 26 C-1,ağırlık boşluğunu dolduran 2,5 tonluk, Ünite Kohler’in üç silindirli KSD motoru kullanılan mini ekskavatör, doğal emişli motoru ile 2200 rpm’de 18,4 kW (24,6 hp) güç üretiyor. 1800 rpm’de maksimum 90 Nm tork sağlıyor.

Tanıtılacak olan yeni mini ekskavatör, tamamen çelik gövde kullanılarak sıfırdan yeniden tasarlanıyor. Makinenin diğer önemli özellikleri arasında görünürlüğü artırmak için bomun içinden geçirilen hortumlar ve yeni bir kova tasarımı yer alıyor. 26 C-1’in ağırlığı özellikle 2675 kg’dır. Bu sebeple makinenin standart sınıf bir ehliyetle çekilmesine olanak tanıyor. Güç, 20 kW’lık bir li-ion pil paketinden sağlanıyor. JCB, pil takımı için beş yıllık bir garanti sunmaktadır. Bunun araç gövdesinin içinde yer alan paketin çıkarılmasını çok zorlaştırdığı söylenen bu durum saha güvenliğine yardımcı olması bekleniyor.

JCB, üç tonluk kapasiteye sahip damperle sektördeki ürün boşluğunu dolduruyor

Tamamen elektrikli aktarma organlarına sahip 3TE döner uçlu bir damper, üç tonluk kapasitesiyle JCB serisindeki bir ürün boşluğunu dolduruyor. Makinede toplam 38,4 kW güce sahip iki elektrik motoru bulunuyor. Güç, 20 kW’lık bir li-ion pil paketinden sağlanıyor. Yerleşik iki şarj noktasından oluşuyor. Yeniden şarj işlemi, yaklaşık sekiz saatte %20 ila %80 oranında yeniden şarj sağlayan 110/230 V bağlantı kullanılarak tamamlatılabiliyor. Yaklaşık iki saatte %0 ila %100 şarjı destekleyen 415 V’luk bir şarj bağlantısı bulunuyor. 3TE’nin diğer özellikleri arasında, makine hareket etmeden önce operatörün oturmasını ve emniyet kemerinin takılmasını gerektiren iki aşamalı sürüş güvenlik sistemi yer alıyor. Makinede toplam 38,4 kW güce sahip iki elektrik motoru bulunuyor. Ayrıca hareket etmeye başladığını belirten kısa bir alarm sesi de yer alıyor. Makine ikili kurulumlarda ise tam zamanlı dört tekerlekten çekişi destekliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER
Anadolu Mikronize, Doosan forkliftler ile verimliliğini artırıyor

Anadolu Mikronize, Doosan forkliftler ile verimliliğini artırıyor

SONRAKİ HABER
Rubble Master, mobil paletli hibrit kırma ve eleme tesisleriyle emisyonu azaltıyor

Rubble Master, mobil paletli hibrit kırma ve eleme tesisleriyle emisyonu azaltıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share