İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

JCB’nin kazıcı yükleyicilerinde lüks standart hale geldi!

SİF İş Makinaları’nın distribütörlüğünde Türkiye iş makineleri pazarının önemli oyuncuları arasında yer alan JCB, kazıcı yükleyici ürün gamında bulunan 3CX ve 4CX AEC modellerinde kullanım kolaylığı sağlayan birçok özelliği standart olarak sunuyor.

Kazıcı yükleyiciler, farklı iş sahaları için pratik çözümler sundukları için birçok firma ve kurum tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. JCB’nin 3CX ve 4CX AEC (Advanced Easy Control) kazı yükleyicileri de standart olarak sunulan yüksek donanım özellikleriyle dikkat çekiyor. 165 lt/dak maksimum debi sunan pistonlu pompaya sahip JCB’nin 4CX AEC modeli, koltuğa monte joystick, havalı ve ısıtmalı koltuk, otomatik SRS, otomatik bom toplama, otomatik ve hidrolik bom kilidi özellikleriyle operatörlere büyük bir kolaylık sağlıyor. JCB; otomatik SRS, otomatik ayak toplama ve otomatik-hidrolik bom kilidi özelliklerini ‘Automate’ olarak adlandırıyor. Bu sistem ile operatörün yapacağı bazı işlemler, otomatik hale getirilerek kullanım kolaylığı amaçlanıyor.

Joystick ile kolay kullanım

Koltuk üzerine montajı yapılan joystickler, operatörün oturma pozisyonunu bozmadan, önünde görüşünü engelleyecek herhangi bir donanım olamadan, ergonomik olarak makinayı kontrol etmesini sağlıyor. Makinenin hem ön yükleme kovası, hem de kazıcı kısmı aynı joystickler yardımıyla kontrol edilebiliyor. Ön ve arka kontroller arasındaki geçiş bir tuş vasıtasıyla kolayca yapılıyor. Joystickler elektronik olarak değil, hidrolik pilot sistemi ile çalışıyor.

Havalı ve ısıtmalı koltuk

Operatörlerin rahat ettiği oturma pozisyonuna göre koltuğu rahatça ayarlamasını sağlayan havalı koltuk, ayrıca standart olarak ısıtmalı sistemine sahip. Bu özellik sayesinde soğuk kış günlerinde çalışan operatörler ekstra konfora erişiyor.

Otomatik SRS (Sarsıntı Önleme Sistemi)

AEC makinelerde bulunan otomatik SRS, 3 konumlu bir buton ile aktive ediliyor. SRS kapalı, açık ve otomatik konumlarında kullanılabiliyor. SRS otomatik moddayken, makine belirli bir hıza eriştiğinde SRS otomatik olarak devreye giriyor ve makinenin hızı azaldığında ise SRS tekrar devreden çıkıyor. Bu sayede makinede operatör, çalışırken, sürekli SRS sistemini açıp kapatması gerekmiyor.

Otomatik ayak toplama

Denge ayakları indirilirken, işlemin hızını arttırmak amacıyla motor devri otomatik olarak artırılıyor. Ayaklar toplanırken her iki denge ayağının toplama butonuna basıldığında ise ayaklar sona kadar otomatik olarak kapanıyor.

Otomatik ve hidrolik bom kilidi

Servo joystickler, buton vasıtasıyla aktive edildiğinde, operatörün çalışmaya başlaması için bom kilidi otomatik olarak açılıyor. Joystick kontrolü buton ile yükleyici tarafına alındığında veya makinenin koltuğu öne döndürüldüğünde bom kilidi otomatik olarak kilitleniyor.

Anahtar tipi immobilizer

JCB Kazıcı yükleyiciler üzerinde, otomobillerdeki bir sistem olan anahtar tipi immobilizer standart olarak sunuluyor. Böylece operatörün şifre girmesine gerek kalmadan makinenin güvenliği sağlanıyor.

Motor ve şanzıman uyumu ile üst düzey yakıt tasarrufu

Düşük devirlerde yüksek tork ve güç sağlayan JCB motor, JCB üretimi aks ve şanzımanla uyum içerisinde çalışarak yakıt ekonomisi sağlıyor. Tork kilidi, yüksek viteslerde devreye girerek yine yakıt ekonomisine katkı sunuyor. Livelink uydu takip sistemi sayesinde makinenin konumu ve bakım saatleri kontrol altında tutuluyor. Scavange tipi hava filtresi toza karşı makineyi en iyi şekilde korurken, makinenin ön görüş açısını engellemiyor. Düşük dönüş yarıçapı ve 4CX makinelerde sunulan yürüyüş modları makinelerin manevra kabiliyetini ve verimliliği artırıyor.

Bu bir advertorial çalışmadır

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

AYKE Makina, Hyundai ile gücüne güç katıyor

SONRAKİ HABER

Komatsu WB97S-5 ile işler hiç olmadığı kadar daha kolay

BENZER HABERLER
Total
0
Share