İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TROYA PROSES 2021’E HAZIR

MADEN FİLOLARININ TAKİP VE YÖNETİMİNDEN, OTONOM MADEN ARAÇLARI VE ROBOTİK MADENCİLİĞE KADAR ULAŞAN ÇOK GENİŞ BİR ÜRÜN YELPAZESİNE SAHİP OLAN TROYA PROSES, FİNLANDİYA MERKEZLİ CHEMİTEC CONSULTİNG OY FİRMASI İLE TEMSİLCİLİK ANLAŞMASI İMZALADI. TROYA PROSES BU ANLAŞMAYLA SEKTÖRDEKİ YERİNİ DAHA DA GÜÇLENDİREREK PAYDAŞLARINA GENİŞ BİR YELPAZEDE HİZMET VERME OLANAĞI SAĞLADI.

 

Troya Proses’in Türkiye’deki ürünleri başta maden endüstrisi olmak üzere kimya, enerji, çevre, metalürji ve gıda endüstrilerinde kullanılıyor. Troya Proses Pandemi şartlarına rağmen 2020 yılını başarılar ile tamamladı. Fuar, çalıştay ve seminer gibi organizasyonları çok önemsen Troya Proses 2021 yılında da bu organizasyonlar sayesinde ürün ve çözümlerini kullanıcılara daha hızlı ve yalın şekilde aktaracak. Maden Ocak Teknolojileri olarak  Troya Proses Satış Müdürü Alper Girgin ile ürünleri hakkında konuştuk.

 

Troya Proses Satış Müdürü Alper Girgin

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Şirket içindeki görev ve sorumluluklarınız nelerdir?

Merhaba adım Alper Girgin, Maden Mühendisiyim ve Troya Proses’te 2.5 yılı aşkın süredir Satış Müdürü olarak çalışmaktayım. Satış ve pazarlama aktivitelerinin düzenlenmesi, satış hedeflerinin belirlenmesi, organize edilmesi ve raporlanması, temel sorumluluklarımdır.

 

Troya Proses için 2020 yılı nasıl geçti. Genel bir değerlendirme yaparsanız 2020 yılında öne çıkan faaliyetleriniz neler oldu ?

Pandeminin global etkisi herkesi etkilediği gibi bizleri de etkiledi ancak 2020 senesinde büyümemiz devam ettiği için genel anlamda ve mevcut şartlarda Troya Proses adına başarılı bir yıldı diyebiliriz. Pandemi etkisinde “online” eğitim ve sunum aktivitelerimizin sayısını oldukça arttırdık ve artan ivmeyle “online” eğitim ve sunumlarımıza devam ediyoruz.

Hangi markalar ile çalışıyorsunuz markalar ve Türkiye’deki ürünleriniz ile ilgili bilgi verir misiniz?

Temsilciliğini yaptığımız firmalar;

Vana, Pompa ve Basınçlı Filtre Çözümleri – Flowrox/Finlandiya,

Katı-Sıvı Ayrımı Yapan Endüstriyel Filtreler – Bokela/Almanya,

Filtre Bezleri –Valmet/Finlandiya,

İtici Santrifüj Elekleri – Inflotek/Hollanda,

Dekantör Santrifüjler ve Seperatörler – Flottweg/Almanya

Partikül Kurutucular – Comessa/Fransa

Online Element Analizörleri – Lyncis/Litvanya

Maden Filo Yönetim Sistemleri – Zyfra/Finlandiya

Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri – Chemitec Consulting Oy/Finlandiya’dır.

Türkiye’deki ürünlerimiz başta maden endüstrisi olmak üzere kimya, enerji, çevre, metalürji ve gıda endüstrilerinde senelerdir kullanılmaktadır.

 

 Maden sektörüne yönelik ürünleriniz hakkında detaylı bilgi verir misiniz?

Akış kontrol ekipmanları, katı-sıvı ayrımı yapan ekipmanlar, “online” analizörler, partikül kurutucular, itici santrifüj elekleri ve filtre bezleridir. Akış kontrol ekipmanlarımız pompalar ve vanalardır. Katı-sıvı ayrımı yapan ekipmanlar ise basınçlı filtreler, vakumlu filtreler, dekanter santrifüjler ve separatörlerdir. Partikül kurutucular akışkan yataklı kurutucular ve döner tamburlu kurutuculardır. İtici santrifüj elekleri ve filtre bezleri sarf malzeme olarak periyodik şekilde değiştirilmektedir. Maden Filo Yönetim Sistemleri ise maden filolarının takip ve yönetiminden otonom maden araçları ve robotik madenciliğe kadar ulaşan çok geniş bir yelpazeye sahiptir. “Online” analizörlerle banttan veya boru hattından geçen malzemelerin element analizi, nem v.b. kimyasal ve fiziksel özellikleri anlık olarak ölçülebilmekte ve raporlanabilmektedir.

 En çok tercih edilen ürününüz hangisi? Neden tercih ediliyor? Ürünün teknik özellikleri ile beraber bilgi verir misiniz?

En çok tercih edilen ürünümüz Flowrox marka pinç vanalardır. DN25 çapından DN1000 çapına kadar 1 bar basınç sınıfından 100 bar basınç sınıfına kadar manuel, pnömatik, hidrolik ve elektrik aktüatörlü olarak üretilebilmektedir. Flowrox marka pinç vanalar, oransal vana veya aç-kapa vanası olarak kullanılabilmektedir. Flowrox marka pinç vanalar 1997 yılında ISO kalite belgesiyle taçlandırılan ilk pinç vana markasıdır.

 

 

 Maden sektöründeki makinelerinizin yer aldığı önemli projelerden örnek verebilir misiniz?

Türkiye’de büyük kapasiteli madencilik yapan hemen hemen her firmada makine veya ekipmanlarımız kullanılmaktadır.

 

 Troya Proses olarak 2021 yılında neler yapmayı planlıyorsunuz?

2021 yılı iş gündemimizde ise İzmir ve İstanbul’da düzenlenecek Maden Fuarları yer almaktadır. Ayrıca  pandemi şartları elverirse Flottweg dekanter santrifüj ve separator teknolojileriyle ilgili Ankara’da bir seminer düzenlemeyi planlıyoruz. Troya Proses olarak fuar, çalıştay ve seminer gibi organizasyonları çok önemsiyoruz. Bu organizasyonlar sayesinde ürün ve çözümlerimizi kullanıcılara daha hızlı ve yalın şekilde aktarabiliyoruz.

 

 Yeni yılda Türkiye’ye yeni makineler gelecek mi?

Sektöründe önce firmaların atık susuzlaştırma ve katı-sıvı ayrımı (filtre) projeleri ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir. Önemli projelerde yeni makinelerimizle var olacağımızı düşünüyoruz.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı ?

Troya Proses olarak 2021 yılının Şubat ayında Finlandiya merkezli Chemitec Consulting Oy firması ile temsilcilik anlaşması imzaladık. Chemitec Consulting Oy kimya, maden,enerji, çevre endüstrileri için proses tasarımı yapan ve alanlarında uzmanlaşmış, tecrübeli mühendisleriyle hizmet veren bir danışmanlık ve mühendislik şirketidir. Chemitec, her ölçekteki projeye danışmanlık ve mühendislik tasarım hizmetleri sunmaktadır. Chemitec’in üstlendiği projeler, küçük çaplı projelerden, kimya tesislerinin ve enerji santrallerinin tüm tasarımı, mühendisliği ve işletmeye alınmasına kadar çeşitlilik göstermektedir. Bu anlaşmayla birlikte sektördeki yerimiz daha da güçlenmiş ve paydaşlarımıza daha geniş bir yelpazede hizmet verme olanağı elde etmiş bulunmaktayız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

ZOR İŞLERİN YENİ HAKİMİ: HMK 500 LCHD

SONRAKİ HABER

ROTA’DAN 23 NİSAN “SENDEN BİR PARÇA" ETKİNLİĞİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share