İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ZOR İŞLERİN YENİ HAKİMİ: HMK 500 LCHD

HİDROMEK’İN YENİ H4 SERİSİNE AİT 50 TON SINIFINDAKİ HMK 500 LCHD PALETLİ EKSKAVATÖRÜ GÜÇLÜ, DENGELİ, DAYANIKLI YAPISI VE ÜSTÜN PERFORMANSI İLE MADEN, MERMER VE BÜYÜK İNŞAAT SAHALARI GİBİ EN AĞIR SAHA ŞARTLARINDA KESİNTİSİZ ÇALIŞMA İMKANI SAĞLAYACAK.

HMK 500 LCHD, Hidromek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ahmet Bozkurt’un yanı sıra, mühendislik, satış ve pazarlama birimlerinin yetkililerinin de katıldığı sektörel dergilere özel olarak düzenlenen dijital basın toplantısında tanıtıldı. Aynı tonajda GEN Serisine ait HMK 490 LCHD’nin ardından sahaya çıkan HMK 500 LCHD, ihtiyaç duyulan güç, dayanıklılık, üst düzey performans ve uzun ömürlü kullanımı sahaya taşıyacak. Bir önceki seride bulunan 3 metreküplük kepçe kapasitesinin 3,2 metreküpe çıkartıldığı HMK 500 LCHD’de, 6,3 metre standart bom uzunluğu bulunuyor. Sahip olduğu teknolojik donanımlar ile performansı ve üretkenliği artırılan HMK 500 LCHD sağlam ve dengeli yapısı ile kullanıcısına zorlu iş koşullarında sorunsuz ve sürekli çalışma imkanı sağlıyor.

 

 

OTOMATİK STOP SİSTEMİ

HMK 500 LCHD’de yakıt tasarrufu ve verimlilik sağlamak amacıyla pek çok teknolojik donanım yer alıyor. Standart olarak sunulan “Otomatik Stop Sistemi”, ayarlanabilir rölanti ve stop süreleri ile makine rölantiye geçtikten sonra motoru otomatik olarak durdurarak yakıt tasarrufu sağlıyor. Böylelikle işletme maliyetlerinin minimuma inmesine ve çevrenin korunmasına yardımcı oluyor. “Emniyetli Tip Yakıt Transfer Pompası”, depo dolduğunda ya da pompa 30 saniye boşta çalıştığında devreye girerek pompanın otomatik durmasını sağlıyor. Makine için ek güç oluşturan Power boost teknolojisi ise makinenin işe en uygun performansta çalışmasını sağlıyor.

 

DAHA SAĞLAM

H4 Serisinde daha mukavim malzemeler kullanılarak güçlendirilmiş arm – bom yapısı, yürüyüş takımları ve ataşman grubunda yapılan geliştirmeler sayesinde daha dayanıklı bir yapıya sahip olan HMK 500 LCHD; mermer, maden ocakları ve büyük inşaat sahalarında ihtiyaç duyulan gücü ve sağlamlığı sağlayarak yüksek performanslı ve uzun ömürlü kullanım sunuyor. Alt şaside dayanıklılığı artıracak revizyonların yapıldığı HMK 500 LCHD’de, yürüyüş makarasının orta kaynak noktası kaynak korumalı hale getiriliyor. Şaft malzemesi değiştirilerek daha mukavim bir malzemeye geçiş yapılan HMK 500 LCHD’de ayrıca, komponentlerin sertlik derinliği, RIM çapı ve kalınlığı, zincir bakla yüksekliği ve burç çapı ile palet hatvesi artırıldı, sprocket malzemesi değiştirildi ve diş kalınlığı ile diş adımı artırıldı. Bom-arm ve bom-şasi bağlantı noktalarında bronz-grafit burçlar kullanılırken, yağ emme ve tutma kabiliyeti çok yüksek olan grafitin burcun iç yapısında gömülü olması yağlama periyodunu artırıyor. Grafitli bronz burçlar, darbelere ve aşınmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahip olmasıyla ataşmanların ömrünü uzatıyor.

 

 

AĞIR SAHA ŞARTLARINDA OFİS KONFORU

Operatörün rahat ve konforlu şekilde çalışmasını ve makineyi kolaylıkla kontrol edebilmesini sağlayan HMK 500 LCHD, ısıtmalı, hava süspansiyonlu ve 35 derece yatırılabilir koltuk, oransal kontrollü pedal ve joystick’ler, motor hızı kontrol tuşu, OPERA Kontrol Sistemi, dokunmatik operatör ekranı, tavan lambası, bardak tutucu, sıcak-soğuk dolabı gibi pek çok donanım ve seçenek sunuyor. FOPS özellikli kabine sahip HMK 500 LCHD’de bulunan kırmızı tutamaklar, yan ve arka kameralar ile uyarı sistemleri hem kullanıcının hem de makinenin çevresinin güvenliğini sağlıyor. 6 adet silikon viskoz takozu sayesinde her türlü çalışma koşulunda gürültü, şok ve titreşim sönümlenerek kabine iletilmeleri engelleniyor. Birçok bakımın zemin seviyesinden kolayca erişilerek yapılabilmesi servis sürelerini kısaltarak, makinenin işte kalma süresini artırıyor. Otomatik yağlama sistemi makinenin tüm aksamlarının tek bir merkezden yağlanabilmesini sağlıyor.

 

 

HMK 500 R İLE KOLAY KIRMA İŞLEMİ

Patlatmanın yapılamadığı dekapaj bölgelerinde kırma işleminin yapılabilmesi için H4 serisinde HMK 500 R riperli paletli ekskavatör modeli yer alıyor. Güçlendirilmiş bom, arm yapısı ve riperin ucuna uygulanan kuvvetin makinenin ağırlığıyla neredeyse aynı olması ile HMK 500 R, zeminin kolayca kırılmasını sağlıyor. HMK 500 R, dönüşüm kitiyle standart HMK 500 LCHD’ye dönüştürülebiliyor olacak.

 

HMK 500 LCHD

Güç: 362 HP (270 kW) @1950 rpm

Tork: 1435 Nm @1500 rpm

Çalışma Ağırlığı: 51.400 kg

Kepçe Kapasitesi: 3,2 m3

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

 MADENLERDE GÜVENİLİR ORTAĞINIZ: FLYGT 2201 VE YENİ SH VERSİYONU

SONRAKİ HABER

TROYA PROSES 2021’E HAZIR

BENZER HABERLER
Total
0
Share