İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Wirtgen Group’un makineleri, yarışçılardan önce F1 pistine indi

[kc_row content_style=”none” use_container=”yes” force=”no” column_align=”middle” video_mute=”no” _id=”208349″][kc_column width=”12/12″ content_style=”none” video_mute=”no” _id=”664919″][kc_column_text]

Formula 1 İstanbul Grand Prixi’nin yapılacağı Intercity İstanbul Park’ta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından asfalt yenileme çalışması sona erdi. 5.3 kilometre uzunluğunda ve 14 ayrı viraja sahip dünyanın en zorlu yarış pistindeki yenileme çalışmalarında Wirtgen Group’a ait yol makineleri kullanıldı

 

 

13-15 Kasım tarihleri arasında Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek olan 2020 Formula 1 Türkiye GP’si için hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Hazırlıklar kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yarışın yapılacağı pistte asfalt kazıma ve yeni asfalt serimi sona erdi. 5.3 kilometre uzunluğunda ve 14 ayrı viraja sahip pistin yenileme çalışmasında ise Wirtgen Group’a ait Wirtgen W200 ve 2020 yılının başında piyasaya sürülen yeni Wirtgen W200F asfalt kazıma makineleri, Vögele Super 1900-3 finişerleri ve Vögele MT3000-2 asfalt besleyicileri kullanıldı. 11 Ekim günü start verilen çalışmalarda yaklaşık 11 bin ton asfalt, ortalama 5 cm kalınlığında ve 14 ile 27 metre arasında değişen pist genişliğinde serilip, 2 hafta gibi oldukça kısa bir süre içerisinde teslim edilmiş oldu. Hassas bir şekilde asfalt kazıma ve serim uygulaması gerektiren projede tüm çalışmalara Wirtgen Group’un yetkin ve bilgili teknik ekibi ile destek verildi.

 

 

 

 

Bakanlıktan tam destek

Pist yenileme çalışmaları yakından takip eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, asfalt kazıma makinesinin başına geçerek yenileme çalışmalarına katıldı. Daha sonra çalışmaları değerlendiren Adil Karaismailoğlu, “İstanbul, önemli bir yarışmaya ev sahipliği yapacak. Alanında dünyanın en önemli yarışlarından birisi olan İstanbul Park’ta Formula-1 yarışlarının 14. etabını burada gerçekleştireceğiz. Bu organizasyonun en iyi şekilde yapılması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak biz de gerekli desteği, en iyi şekilde veriyoruz. İstanbul’umuz ve ülkemiz için çok önemli bir yarışa ev sahipliği yapmanın heyecanı içindeyiz” dedi.

 

 

 

 

“En az Formula 1 yarışçıları kadar hızlıyız”

Pistteki asfalt çalışmalarının titizlikle yürütüldüğüne dikkat çeken Karaismailoğlu, “Mevcut pistimizin asfaltının yenilenmesi gerekiyordu. Biz de bakanlık olarak buranın asfaltını en iyi şekilde yenileyeceğiz. Formula-1 yarışları için çok özel bir asfalt gerekiyor. Özellikle işçilik ve imalat gerektiren bir işlem olduğu için özen gösteriyoruz. Bizler de yüksek mühendislik gerektiren bu işlemi en kısa sürede bitirip hizmete sunacağız. Gerek İstanbul Park’ın içindeki desteklerimiz, gerekse dışarıdaki desteklerimiz en iyi şekilde yarış bitene kadar devam edecek. İnşallah bir ekip olarak bu işin en başarılı şekilde tamamlanması için bütün gayretimizi göstereceğiz. En az Formula 1 yarışçıları kadar hızlıyız. Çalışmalarımızı büyük bir motivasyonla yürütüyoruz” dedi. Konuyla ilgili yarışmaya ev sahipliği yapacak olan Intercity Park’ta sosyal medya üzerinden “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın asfalt yenileme çalışmaları kalabalık bir ekiple başladı” açıklamasında bulunarak çalışmaların yer aldığı bir video paylaştı.

 

 

 

[/kc_column_text][/kc_column][/kc_row]
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Komatsu’nun yeni hizmet modeli: Kompetan

SONRAKİ HABER

İnan Makina güçlü şubeleriyle başarıyı katladı

BENZER HABERLER
Total
0
Share