İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İnan Makina güçlü şubeleriyle başarıyı katladı

Dünyanın en büyük ve en modern hidrolik kırıcı üretim tesisine sahip olan İnan Makina, Türkiye genelindeki 5 şubesiyle yurtiçindeki hizmetlerini kesintisiz sürdürüyor. Makina Market olarak müşterilerine kaliteli hizmet ve ürün sunmak için yoğun mesai harcayan markanın Antalya, Burdur, Ankara, İstanbul İkitelli ve Tuzla Şube Müdürleri ile görüşerek, İnan Makina’nın bölgelerde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla ilgili sorularımızı yönelttik. İşte cevaplar…

 

BÖLGENİZDE MÜŞTERİLERİNİZE SUNDUĞUNUZ HİZMETLERDEN VE SAHİP OLDUĞUNUZ PAZAR PAYINDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

 

Antalya Şube Müdürü Mehmet Ali Gülçelik: İnan Makina olarak bölgemizde MTB markasının hidrolik kaya kırıcıları ve ataçmanlarının (Auger, Sabit Bomlu Kırıcı, Crusher, Pulverizer, Tij, Bit v.b.) satışını, pazarlamasını ve satış sonrası ile yedek parça hizmetlerini yürütüyoruz. 2020 yılı Ekim ayı sonu itibari Akdeniz Bölgesi’nde piyasa verilerine göre toplam 66 adet kırıcı satıldı. Bu kırıcıların 55 tanesi MTB markasına ait. Bu verilerden yola çıkarak bölgedeki pazar payımızın % 83,33 olduğunu söyleyebilirim.

 

Ankara Şube Müdürü Emrah Edizcan: İnan Makina Ankara Şubesi olarak bölgemizdeki müşterilerimize iş profilimiz gereği hidrolik kırıcı ve ataçmanla ilgili satış, servis ve yedek parça hizmeti vermekteyiz. Bölgemizde hidrolik kırıcı pazar payımız % 70’lerde seyretmektedir.

 

Ankara Şube

 

Burdur Şube Müdürü Barış Kılıç: İnan Makina Burdur Şubesi olarak bölgemizde genellikle mermer ocaklarına ve diğer kullanım alanlarına hizmet vermekteyiz. Ağır çalışma şartlarına dayanıklı üstün performans ve kalitenin öncüsü olmaktan gurur duyuyoruz. İnan Makina olarak satış yedek parça ve hızlı servis çözümlerimizle bölgede % 70 pazar payına sahibiz.

 

İstanbul İkitelli Şube Müdürü Süha Erkan: İnan Makina İkitelli şubemiz, bölgemizde olan müşterilerinize hidrolik kaya kırıcı, ataçman, delici ve delici grubu sarf malzemeleri pazarlama satışı ve satış sonrası servis hizmeti vermekteyiz. Bölgemizdeki pazar payımız her geçen gün daha da artarak % 75 seviyelerine ulaşmıştır.

 

İkitelli Şube

 

Bayi ve Şubeler Direktörü (Tuzla Şube) Gürel Sancak:İnan Makina’nın üretmiş olduğu tüm ürün gamları ile alakalı olarak bu ürünlerin satışı, pazarlaması ve satış sonrası hizmetlerini bölgemizde müşterilerimize sunmaktayız. Bölgemizdeki pazar payımız her geçen gün biraz daha artarak % 80 seviyelerine ulaşmış bulunmaktayız.

 

ÜRÜNLERİNİZİN PERFORMANSI, KALİTESİ VE SAĞLAMLIĞIYLA İLGİLİ MÜŞTERİLERİNİZDEN ALDIĞINIZ GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

 

Antalya Şube Müdürü Mehmet Ali Gülçelik: Ürünümüzü kullanan müşterilerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. MTB markasının üst düzey kaliteli bir ürün, 2.El marka değeri, yüksek marka bilinirliği, yaygın SSH, hızlı ve kaliteli servis imkanı ve uygun fiyat olması müşterilerimizden gelen geri bildirimler arasında yer alıyor.

 

Antalya Şube

 

Ankara Şube Müdürü Emrah Edizcan: Ürünlerimizin performansı, kalitesi ve sağlamlığı bölgemiz müşterileri tarafından oldukça olumlu karşılanmaktadır. Bu nedenler markamız bölgemizde lider marka olarak müşterilerimizin hizmetinde ağır koşullara rağmen çalışmakta ve her geçen gün pazar payını arttırarak yoluna devam etmektedir.

 

İstanbul İkitelli Şube Müdürü Süha Erkan: MTB markası, kalitesinden dolayı müşterilerimize, her daim güven vermiş olup vermeye de devam etmektedir. İmalatçı bir firma olarak Çerkezköy’deki sektörünün en büyük fabrikasına sahip olmanın gücünü her daim hissetmekte ve müşterilerimize de bu gücü hissettirmekteyiz. Müşterilerimizden kalite ve hızlı hizmet konusunda olumlu geri dönüşler alınmaktadır.

 

Bayi ve Şubeler Direktörü (Tuzla Şube) Gürel Sancak: Ürünlerimizin kalitesi müşterilerimiz tarafından her zaman takdir ediliyor. Özellikle Çerkezköy’deki fabrikamıza taşındıktan sonra hem kalite hem de hızlı teslimatlar konusundaki gelişmeler tüm müşterilerimiz tarafından çok iyi karşılanmıştır. Müşterilerimizden gelen talepler ve istekler, her zaman Ar-Ge bölümümüze iletilip saha bilgilerinin paylaşılması müşterilerimizi ekstra sevindirmektedir. Bu gibi aksiyonlar sayesinde markamız bölgemizde her tür sahada tüneller, maden ocakları, hafriyatçılar v.b tarafından öncelikli tercih sebebi olmaktadır.

 

Tuzla Şube

 

BÖLGENİZDE YOĞUN OLARAK TERCİH EDİLEN ÜRÜNLER NELERDİR? BÖLGENİZLE İLGİLİ HEDEFİNİZ NEDİR?

 

Antalya Şube Müdürü Mehmet Ali Gülçelik: Bölgemizde küçük boy kırıcılar arasında MTB 11, MTB 21 ve MTB 36 en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Orta ve büyük boy hidrolik kırıcılar içinde ise MTB 155, MTB 175, MTB 215 ve MTB 255 serisi bulunuyor. Rekabetçi pazarda müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayarak satış, yedek parça satışı ve servis hizmetleri konusunda pazardaki payımızı arttırarak liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.

 

Ankara Şube Müdürü Emrah Edizcan: Bölgemiz inşaat sektörünün lokomotifi olduğu için ürettiğimiz her türlü ürünü müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. Hidrolik kırıcılarımız bölgemizde en çok tercih edilen ürünümüz diyebiliriz. Bunun dışında burgu ataçmanları, kompaktörler, çabuk sök tak ataçmanı, hidrolik makaslar ve delici sarf malzemeleri de müşterileriz tarafından tercih edilmektedir. Bölgemizde mevcut pazar payını arttırmak öncelikli hedefimizdir. Bu kapsamda hızlandırdığımız çalışmalarımızla yeni müşterilere ulaşarak, firmamızın sektöründe lider firma olma özelliğini uzun yıllar devam ettirmek istiyoruz.

 

Burdur Şube Müdürü Barış Kılıç: İnan Makina ailesi olarak her geçen gün büyüyen İnan Makina müşteri portföyünün yanında olabilmek için tüm imkanlarımızla çalışmaktayız. Zorlu mermer sektörüne kalitemiz, sağlamlığımız ve anında çözüm sunmamız ile tercih ediliyoruz.  Ayrıca bölge çalışmalarında ağır hizmet ürünlerimiz, marble tipi kırıcılarımızın performansını mermer devirme ataşmanları ile destekleyen İnan Makina ürünleri, müşterilerimizden beğeni toplamaya ve düşük bakım maliyetleriyle yüz güldürmeye devam ediyor. Önceliğimiz müşteri memnuniyeti sağlamak ve çözüm ortağı olabilmek.

 

Burdur Şube

 

İstanbul İkitelli Şube Müdürü Süha Erkan: Bölgemizde öncelikli hedeflerimiz arasında özellikle orta ve büyük boy kırıcı satışlarını daha arttırmak ve maden sahalarında delici grubu ürünlerimizi de yaygınlaştırmak vardır. Tünel ve yıkım işlerindeki daha ufak boy kırıcılardaki pazarımızı da arttırmayı planlamaktayız. İnan makina olarak tüm sektörlerde müşterilerimizin çözüm ortağı olmak için çaba sarf ediyoruz. Bölgemizdeki pazar payımızı, satış ve satış sonrası servis hizmetlerimizi daha da kaliteli sunarak her geçen gün arttırmayı planlıyoruz.

 

Bayi ve Şubeler Direktörü (Tuzla Şube) Gürel Sancak: Bölgemizde özellikle geçmiş 3 senede yoğunluklu olarak tüneller açıldığından tüm tünellerde MTB kırıcılarımızı vazgeçilmez çözüm ortağı haline getirmektir. 2016’da başlatılmış olan geri dönüşüm projesi, umuyoruz önümüzdeki yıl tekrar eski hızına döner ve yıkım makaslarımız ile parçalayıcı tabir edilen betondan demir ayrıştırıcı pulverizerlerimizin de tanıtılmasına destek olur ve satışını artırır. MTB markası olarak her alanda ve sahada müşterilerimizin çözüm ortağı olmak için gayret gösteriyoruz. Bu sebeple bölgemizde satış ve servis hizmetimizi daha da geliştirip pazar payımızı her geçen gün arttırmak istiyoruz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Wirtgen Group'un makineleri, yarışçılardan önce F1 pistine indi

SONRAKİ HABER

Hitachi ekskavatörleri kömür ocaklarında iş başında

BENZER HABERLER
Devamını Oku

İnşaatın yapıtaşı: “Beton”

Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremle birlikte bina ve zemin konuları, önemli gündem başlıklarında yerini aldı. Makina Market olarak, Türkiye…
Total
0
Share