İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İş makineleri sulama projesi için iş başında

Sakalıkesik Ovası sulaması inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. 114 bin 080 dekarlık zirai arazinin modern borulu sistemle sulanmasını sağlayacak sulama projesinde, inşaatın tamamlanması için iş makineleri aralıksız çalışıyor

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

 

 

25 bin metrelik boru hattı

Erzurum ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada ‘Sakalıkesik Ovası’nda bulunan ve 114 bin 080 dekarlık zirai arazinin modern borulu sistemle sulanmasını sağlayacak olan “Sakalıkesik Ovası Sulaması” inşaatında çalışmalar hızla devam etmektedir. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Sakalıkesik Ovasında bulunan 114 bin 080 dekarlık tarım arazisinde modern borulu sistem ile sulama yapılacaktır. Sulama projesinin tamamlanması ile birlikte dekar başına 600 TL gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 68 Milyon 448 bin TL katkı ve 3 bin 422 kişiye de istihdam alanı sağlanması hedeflenmektedir” dedi. İş kapsamında toplam boru hattı uzunluğu 5 bin metre CTP boru 20 bin metre HDP boru bin adet şebeke üzeri sanat yapısının bitirilmesi hedefleniyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hidromek Fortune 500 Türkiye listesinde yer almaya devam ediyor

SONRAKİ HABER

Hortum basma tezgahıyla iş makineleri daha dayanıklı ve verimli

BENZER HABERLER
Total
0
Share